Jsme malá vesnice s malým počtem obyvatel, ale velká dětským fotbalem. V Hovorčovicích najdete dostatek mládežnických týmů. Starší žákyt, mladší žáky, starší přípravku (dokonce 2x), mladší přípravku a dvě fotbalové školičky. Náš hovorčovický fotbal reprezentují bývalí hráči v pražských klubech  a hrají od pražského přeboru až po ligu (Sparta Praha, Slavia Praha, Admira Praha, Loko Vltavín Praha, Meteor Praha, Bohemians a další)

Úkolem trenérů je naučit děti základům fotbalu, kopání, koordinaci pohybu, pohybu a myšlení na hřišti. Ale to by bylo krátkozraké. Stejne jako fotbalovým krokům je učíme vystupování v týmu, kolektivní hře a chování se v partě, kde jedinec je závislý týmu a partě. Neděláme to jen aby si děti zahráli fotbal, ale aby měly vzpomínku do života a někdy ve dospělém věku si mohly říci: "Tenkrát, když jsem byl malej a hrál jsem fotbal v Hovorčovicích, tak to byla paráda." My se fotbalem neživíme, my ho hrajeme a trénujeme pro zábavu a radost dětí. Třeba s naší vesnice jednou bude velký fotbalista a budeme na něho právem pyšní.

K dnešku registrujeme na 70 mladých hráčů a jsme jediní v širokém okolí na Praze - východ s tak velikou mládežnickou základnou, která se věnuje fotbalu.

Pravidelně jezdíme na letní i zimní soutředění. Účastníme se mnoha turnajů po celé republice a začali jsme reprezentovat ten náš "vesnický" fotbal i na mezinárodní scéně na zahraničních turnajích, kde jsme si svojí hrou a vystupováním zjednali sympatie ostatních týmů a pořadatelů. 

Parta rodičů kolem fotbalu je vlastně jedna velká rodina. Jezdíme spolu na dovolené a na víkendy. Jsme propagátory dobrého fotbalu a hlavně dobré party.

Jestli nevěříte, tak se přijďte podívat. My se totiž řídíme heslem: "JEDEN BALÓN, JEDEN TÝM".

Vaši trenéři.

 

Naši hráči s talentem

odešli do jiných klubů, kde mají lepší podmínky pro rozvíjení svého fotbalového talentu. Hostují nebo odešli do klubů jako je Admira, Meteor, Slavia Praha, Bohemians Praha, Loko Vltavín, Březiněves nebo Třeboratice. Přejeme jim mnoho fotbalových úspěchu a třeba se jednou o nich doslechneme na vyšších fotbalových místech.

Poděkování patří:

- všem rodičům, kteří se aktivně zapojují do fotbalového dění

- obecnímu úřadu za pomoc s vylepšováním fotbalového areálu

- všem osobám, kterým není mládežnický fotbal v Hovorčovicích lhostejný